Zameranie školy

Zameranie školy

Hlavným cieľom našej materskej školy je zohľadniť potrebu celostného rozvoja osobnosti dieťaťa a vyvážene rozvíjať psychomotorickú, kognitívnu, sociálno-emocionálnu i morálnu stránku.

V našej materskej škole má výchova a vzdelávanie činnostný a procesuálny charakter, kde prihliadame na rôzne sociokultúrne a socioekonomické rodinné zázemie detí.  Vo veľkej miere využívame ITV, ktoré sa nám osvedčilo už niekoľko rokov, pretože v ňom uplatňujeme princíp aktivity dieťaťa. Toto učenie dáva príležitosť na aktivitu detí, nepredurčuje nás k pasivite v zmysle nečinnosti, ale v nedirektívnom demokratickom vedení vytvárame podmienky na účinný sebarozvoj osobnosti dieťaťa, ktorý nie je možný bez jeho vlastnej aktivity. Sme v úlohe facilitátora,  manažéra výchovno vzdelávacej činnosti, poradcu, konzultanta. aktivity v materskej škole sú zamerané na rozvoj telesnej, pracovnej, zdravotnej a enviromentálnej výchovy s prvkami jazykového, rozumového a estetického vzdelávania.

Nakoľko sa naša MŠ nachádza v srdci Slovenského raja budeme sa zameriavať na enviromentálnu výchovu.

Základným poslaním materskej školy je podporovať, zdravý psychický a sociálny vývoj dieťaťa a vytvárať optimálne podmienky pre jeho individuálny a osobnostný rozvoj, v náväznosti na jeho výchovu v rodine a v spolupráci s ňou, čiže celostný rozvoj osobnosti dieťaťa.

Materská škola je zapojená do celoročných vzdelávacích programov:

Zdravý úsmev

Špinďúra v krajine Čistoty

Evička nám ochorela

V súčastnosti materskú školu navštevuje 63 detí umiestnených v troch tiredach:

1. trieda - Mladšie deti - zapísaných 14 detí

2. trieda - Staršie deti -  zapísaných 16 detí  z toho 10 predškolákov

3. trieda - Heterogenná skupina 3-5 ročných detí  - zapísaných 15 detí z toho 3 predškoláci

• Sem zadajte meno školy
    Sem zadajte adresu školy